NÁVYK *1: Mindset a disciplína

Každý návyk lze změnit. Máme moc a sílu ho změnit. Pokud víme, že nám jeden z návyků už nevyhovuju, změňme ho. Je to v našich silách. Nikdo jiný to za nás neudělá. Co byste chtěli změnit? Jaký návyk byste chtěli posílit či úplně nově vytvořit? Podělte se v komentářích, jsme v tom společně, každý musíme někdy nějaké návyky posilovat a vytvářet si nové. 

Musíme si uvědomit, že mysl lze trénovat. Pokud si tedy myslím, že člověka nelze změnit, jak se říká, tak je to omyl. Vždycky jde a je to přirozené. Dokonce se měníme všichni ani si to nemusíme neuvědomovat. Rozdíl ale je v tom, kdo chce a kdo nechce

Proto, abyste mohli nové návyky trénovat a posilovat potřebujete vůli a smysl pro povinnost. Vůle se dá vytrénovat třeba tím, že si každý den budete dávat drobné cíle, které jsou zároveň realistické. Pokud budete mít slabou chvilku, vizualizujte si, jaký budete mít pocit potom, až činnosti vykonáte. 

Disciplína znamená dělat i to, co se nám zrovna nechce (na co nemáme náladu). 

Vytvořila jsem základní pfd, které vám pomůže si cíl nastavit. Níže klikutím na obrázek naleznete pdf ke stažení :)Komentáře

 1. Skvěle napsané! Je pravda, že změnit jde téměř vše, ale musí se chtít. Bohužel lidem často chybí motivace. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, je pravda, že motivace je důležitým prvkem změny. Často je funkčnější
   vnitřní motivace, kterou najdeme v sobě. Vnější je perfektní z počátku změny, ale podle mých zkušeností neudrží změnu dlouhodobě :)

   Vymazat

Okomentovat