ZMĚNA *5: Změna našich přesvědčení.

Všichni máme na svět svůj pohled. V tomto pohledu se skrývají naše přesvědčení o tom, jak by to ve světě mělo fungovat. Naše předsvědčení však nejsou vždy pozitivní a nepřivádí nám věci, které bychom si přáli, ba naopak. I s tím se však dá pracovat, a to jednoduchou technikou, kterou Vám dnes představím.

Za prvé: zjistěte, v jaké oblasti života Vám to teď moc nevychází. Na to pomáhá mapa témat. Připravte si čistý papír, tužku a zeptejte se sami sebe: Co teď všechno ve svém životě řeším?. 

Př.: vztahy, zdraví, práce, škola,...

Za druhé: vyberte jedno téma. 

Př.: vztahy

Za třetí: připravte si opět tužku a papír. Teď si k tomu tématu napište všechny přesvědčení, které vůči tomuto tématu máte. Dejte si na to dostatek času, aby tam bylo vše. Já si to napsala ráno a během dne jsem dopisovala, co tam chybělo. Tato část je velmi důležitá, jelikož zjistíte, jak na danou oblast života nahlížíte. Někdy to může být bolestivé, avšak je to jen v naší hlavě. Je to myšlenka a myšlenka se dá změnit. Čtěte dál a dozvíte se jak. 

Př.: nezasloužím si lásku, nedokážu vydržet s nikým déle než dva roky, neumím se zamilovat, ...

Za čtvrté: všechny negativní přesvědčení (vše, o čem chcete přemýšlet jinak) si přepište do pozitivní formy.

Př: zasloužím si lásku, dokážu vydržet ve vztahu celé roky, zamilovat se je jednoduché,...

Za páté: nově vzniklé pozitivní přesvědčení se proměňují v afirmaci, kterou si po dobu jednoho měsíce opakujte každý den. Aby tato praktika byla ještě více posilněna, přidejte k tomu vizualizaci. Ale pozor na zahlcení. Je dobré si na každý měsíc vybrat jedno nebo dvě přesvědčení. 

Př.: 16.9. Zasloužím si lásku. Zavřu oči a myslím na to, jak mě někdo obejme a cítím ten pocit vřelosti a štěstí. Opakuji několikrát denně.

17.9. Zasloužím si lásku. Zavřu oči a myslím na to, jak mě někdo obejme a cítím ten pocit vřelosti a štěstí. Opakuji několikrát denně.

....až je poslední den v měsíci.

Tohle je tedy pět kroků ke změně našich myšlenek. Je to běh na dlouhou trať. Změnit vzorce v naší hlavě dlouho trvá, což je normální, když pomyslíme na to, jak dlouho jsme si do hlavy vštěpovali ty staré. Pokud se to za měsíc nezmění, buďme trpěliví a opakujme to ještě další měsíc. Změna přijde v tu správnou chvíli. Až budeme připravení. 

Komentáře