ZMĚNA *3: Náš vnitřní poradce se jmenuje ...

(Klak, SK)

S kamarádem jsme měli u piva debatu o tom, jak nás ovlivňuje naše intuice/vnitří hlas/vnitřní pocit.  Následně jsme se dostali k tématu důvěra v proces. Tato důvěra pro nás znamená víru v budoucnost. To, o co se snažíme, většinou dopadne dobře (nebo spíš skvěle). I ty špatné zkušenosti nás něčemu naučily, že. 
Shodou okolností jsem dnes četla knihu Síla myšlení, kde je kapitola o intuici. Intuice totiž úzce souvisí s důvěrou. Důvěřujeme, že ten pocit, který máme v břiše o něčem vypovídá a my se podle něj můžeme rozhodnout. Pak nastupuje svobodná vůle, díky které se buď rozhodneme to udělat, nebo ne. Nezapomínejme však nikdy na důsledky našich rozhodnutí. 

Možná si kladete otázku, jak tu intuici pocítit nebo poznat? 

Většinou se projevuje jako vnitřní hlásek, který najednou říká něco, co bychom sami neřekli. Intuici lze také cítit v břiše, je to ten pocit létání motýlů ( my chceme motýle!), který signalizuje souhlas s tím, co se děje (například, když na něco myslím a mám tento pocit, nejspíš je to něco, po čem toužím). Intuice se neřídí vnějšími vlivy, ale vašimi pocity, proto ji lze rozeznat silnými pocity jistoty a jasnosti ("prostě cítím, že je to ono")

Intuici na sobě můžeme vnímat jen tehdy, pokud jsme vůči ní otevření. K tomu, abychom se otevřeli poslouží vědomá mysl, která vnímá kolem sebe všechny možné informace. Pak už jen stačí být někde v klidu a sám se sebou (bez mobilu), kde se všechny naše myšlenky (a nashromážděné informace) promění v odpověď. Určitě Vám prospěje, když si raz za čas promluvíte se svou intiucí a řeknete jí, že jí důvěřujete a chcete se řídit jejími pokyny. 

Albert Einstein přicházel na své nápady ve sprše, někdo na ně přichází, když jede po dálnici nebo když se jen tak prochází lesem a nemyslí na nic jiného než na chůzi. Na těchto příkladech lze vidět, že jsou to obyčejné momenty, ve kterých k nám intuice promlouvá.

Procvičovat, procvičovat a zase procvičovat. Nic nám v tomhle světě nepadá do klína jen tak. Vždy pro to musíme alespoň něco málého udělat (někdy stačí jen vstát z postele a jít mezi lidi, kde dostaneme vysněnou nabídku).  I vztah s naší intuicí si musíme vybudovat my sami. Třeba už jen tím, že každý den pro to něco uděláte. Najdete si čas jen na sebe nebo se budete snažit uvědomovat si své pocity, když se máte rozhodnout, mluvte se s sebou, ptejte se sami sebe, ...

Svou intuici vnímejte jako kamaráda, na kterého se můžete vždy spolehnout. Vložte do sebe důvěru. Vždyť vy jste odborník na svůj život.

S láskou M.

Komentáře